تاریخ انتشارشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب : ۱۴۶

هجدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی ترافیک گامی موثر در رفع مشکلات ترافیکی پایتخت است

حجت گفت: «هجدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل ونقل و ترافیک» طی روزهای ٦ و ٧ اسفند ماه در محل دائمي نمايشگاه های بین المللي تهران برگزار میشود.
هجدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی ترافیک گامی موثر در رفع مشکلات ترافیکی پایتخت است
به گزارش همایش پرس و به نقل از روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ «یوسف حجت» با بیان اینکه امروزه معضل ترافیک و آلودگی هوا به عنوان یکی از دغدغه‌های شهروندان و مدیریت شهری در کلانشهرهای دنیا مطرح می‌باشد گفت: راه‌های برون‌رفت از این معضل و اثرات سوء آن، می‌بایست براساس روش‌های علمی در کنار تجربه و تخصص باشد. بدون تردید تراکم ترافیک و پیامدهای آن، از مهم ترین معضلات شهرنشینی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و یا در حال توسعه محسوب شده به طوری که بخش عظیمی از وقت شهروندان کلانشهرها صرف تردد روزانه می شود. به همین منظور برگزاری "هجدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک" گامی موثر در جهت کاهش استیلای خودروها بر فضای شهری و تبدیل شهرها به مکانی مناسب برای زندگی انسان ها خواهد بود.

سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک، مهمترین رویداد علمی کشور در حوزه مهندسی حمل و نقل و ترافیک است که طی 24 سال گذشته 17 دوره ی آن با حضور اساتید و اندیشمندان خارجی و داخلی با موفقیت برگزار شده است بر این باورم که همپای اقدامات اجرایی در جهت مدیریت و تسهیل عبور و مرور شهروندان، برگزاری هجدهمین دوره این کنفرانس میتواند گامی موثر در شناخت بهتر مسائل و رفع معضلات ناشی از آن باشد که بدون شک این موضوع با هم‌اندیشی و انتقال دانش متخصصین دانشگاهی و مدیران اجرایی قابل انجام خواهد بود.
حجت افزود: كنفرانس مهندسی ترافيك به عنوان يكی از همايشهای معتبر از غنای علمی بسيار بالايی برخوردار است و با استقبال و حضور گسترده متخصصان داخلی و خارجی روبه روست، چنانچه در سال جاری قریب به هفتصد مقاله از سوی پژوهشگران ايرانی به اين كنفرانس ارائه شده، ضمن اين كه از 15 كشور دنيا نيز مقالاتی را دريافت كرده ايم.
مدیر عامل سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران ، بهره گیری از توانمندی های متخصصان و اندیشمندان داخلی و بین المللی صنعت حمل و نقل، زمینه سازی جهت تبادل نظر و تعامل فعالان عرصه حمل و نقل با بخش های دانشگاهی و پژوهشی، ایجاد شرایط مناسب برای ارائه ایده های نوین و مدیریت دانش ترافیک، فراهم نمودن امکان بروز خلاقیت ها و نگرش های دانش پژوهان و هدفمند نمودن آن با استفاده از تجربیات اساتید و صاحب نظران و فرصت سازی برای بروز رسانی و افزایش دانش کارشناسان حمل و نقل را از جمله اهداف برگزاری این کنفرانس عنوان کرد.
 
وبگردی
چگونه یک همایش موفق برگزار کنیم

چگونه یک همایش موفق برگزار کنیم

ادامه مطلب
نهمین همایش سراسری روانپزشکی کودک و نوجوان

نهمین همایش سراسری روانپزشکی کودک و نوجوان

ادامه مطلب
نام شما
آدرس ايميل شما