تاریخ انتشارپنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
کد مطلب : ۱۲۸
مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت

واردات کالای قاچاق به تولید ملی آسیب فراوانی وارد می‌کند

هاشمی با اشاره به اینکه برخی از واحد‌های تولیدی به طور میانگین از ۴۰ درصد ظرفیت خالی برخوردارند، گفت: واردات کالای قاچاق به علت پایین بودن قیمت تمام شده محصول، به تولید ملی آسیب فراوانی وارد می‌کند.
واردات کالای قاچاق به تولید ملی آسیب فراوانی وارد می‌کند
به گزارش همایش پرس گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما شب گذشته (چهارشنبه 2 بهمن) با حضور کارشناسان به بررسی موضوع قاچاق کالا و به ویژه کالای لوازم خانگی پرداخت و در این برنامه خبری حمیدرضا دهقانی نیا، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که در سال ۹۷ مصرف لوازم خانگی کشور حدود ۳/۳ میلیارد دلار به ثبت رسید و از این میزان ۸۹۷ میلیون دلار تولید داخلی بود و ۲۹۶ میلیون دلار هم سهم واردات این بازار است که جمع این دو رقم بخشی از میزان کالای مورد نیاز این بازار را شامل می‌شود. حدود ۲/۲ میلیارد دلار کالای لوازم خانگی به صورت قاچاق وارد کشور می شوند و این حجم، سهم بالایی از کالا‌های وارد به کشور را شامل می‌شود.
 
بنابراین گزارش، در بخش دیگری از این برنامه خبری عباس هاشمی، مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت با اشاره به اینکه برخی از واحد‌های تولیدی به طور میانگین از ۴۰ درصد ظرفیت خالی برخوردارند، گفت: واردات کالای قاچاق به علت پایین بودن قیمت تمام شده محصول، به تولید ملی آسیب فراوانی وارد می‌کند.
 
هاشمی با تصریح این موضوع که در بسیاری از رشته‌های موجود در لوازم خانگی، توان برابری با کالای خارجی را داریم، ادامه داد: با توجه به سرمایه گذاری‌های جدیدی که در محصولاتی همچون مکروویو، اسپیلیت یونیت و ماشین ظرفشویی صورت گرفته است انتظار می‌رود از سال آینده به سمت تامین نیازمندی بازار گام برداریم.
 
در بخش دیگری از این برنامه خبری مرتضی میری، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با تاکید بر اینکه قاچاق کالا به کشور کاملا سازمان یافته است، گفت: ملوان لنج و یا راننده تریلی و کوله بر درآمد و استطاعت مالی وارد کردن چند صد ماشین لباسشویی یا یخچال ندارد پس حتما نفرات دیگری این واردات را سازماندهی می‌کنند
وبگردی
چگونه یک همایش موفق برگزار کنیم

چگونه یک همایش موفق برگزار کنیم

ادامه مطلب
نهمین همایش سراسری روانپزشکی کودک و نوجوان

نهمین همایش سراسری روانپزشکی کودک و نوجوان

ادامه مطلب
نام شما
آدرس ايميل شما