تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۹
کد مطلب : ۱۱۶

اعضای بدن افراد مرگ مغزی می تواند جان یک تا ۵۰ بیمار را نجات دهد

نظافتی گفت: نباید اجازه داد اعضای بدن افرادی که با مرگ مغزی از دنیا می روند زیر خاک دفن شوند چرا که می تواند ناجی جان ۵۰ بیمار باشد .
اعضای بدن افراد مرگ مغزی می تواند جان یک تا ۵۰ بیمار را نجات دهد
به گزارش همایش پرس: حجت الاسلام «کمیل نظافتی» در مراسم آغاز رسمی فعالیت موسسه فرهنگی، ورزشی سفیران صلح که در سالن همایش های بوستان ترافیک برگزار شد گفت: در بحث پیوند اعضاء باید به ضروریات توجه داشت و اگر من با مرگ مغزی از دنیا بروم نباید گذاشت اعضای بدن من بدون هیچ فایده ای دفن شوند.
 
این کنشگر حوزه اجتماعی خاطر نشان کرد: باید به این موضوع فکر کرد در حالیکه اعضای بدن فرد مرگ مغزی شده می تواند جان یک تا ۵۰ نفر را نجات دهد، چرا باید بگذاریم از بین بروند.
 
وی افزود: من در زمان ازدواج با همسرم قرار گذاشتم تا هفته ای یک شب را برای رسیدگی به وضعیت بیماران اختصاص دهیم و وقتی دیدم کودک ۸ ساله ای بخاطر نداشتن کلیه در خطر مرگ قرار دارد و من می توانم به اوکلیه اهداء کنم این کار را انجام دادم تا بتوانم برای جامعه مفید باشم.
 
وی با اشاره به خود گفت: این لباسی که تن من است لباس کارگری است، و من وقتی برای نجات جان حیوانهای آسیب دیده وقت گذاشتم فهمیدم که برخی با نام دین در حال ترویج حیوان آزاری هستند.
 
نظافتی با بیان اینکه من با همسر خودم در همه کارها مشورت می کنم افزود: من حتی وقتی می خواستم کلیه ام را اهداء کنم با همسرم به عنوان شریک زندگی و کسی که نسبت به من دارای حق است مشورت کردم و با رضایت او این کار را انجام دادم و الان می گویم افرادی که به فکر ترویج چند همسری هستند برای خود دکان و دکه باز کرده اند.
 
در پایان این مراسم مدال های کسب شده توسط اعضای تیم پیوند اعضاء ایران در مسابقات جهانی و دستکش اهدایی امیر علی اکبری برای درمان بیماران نیازمند به فروش گذاشته شد.
وبگردی
چگونه یک همایش موفق برگزار کنیم

چگونه یک همایش موفق برگزار کنیم

ادامه مطلب
نهمین همایش سراسری روانپزشکی کودک و نوجوان

نهمین همایش سراسری روانپزشکی کودک و نوجوان

ادامه مطلب
نام شما
آدرس ايميل شما